The Grand Retro Show

Nahrávam Udalosti

« All Udalosti

The Grand Retro Show

3 augusta / 10:30 13:00

Prvá augustová sobota sa na Námestí SNP bude niesť v znamení noblesy a elegancie. Na jubilejnom 10. ročníku podujatia The Grand Retro Show sa milovníci historických vozidiel môžu tešiť na stretnutie skvostných veteránov z rokov minulých, ako aj prehliadku dobových kostýmov, ktoré si posádky prispôsobujú k svojim veteránom. Lákadlom tohto ročníka bude pretekársky špeciál Bently z roku 1937, či Auburn 851, ktoré vlastnila aj nemecko-americká hviezda Holywoodu Merlen Dietrich. Medzi päťdesiatkou veteránov nájdeme aj závodné MG typ J (1932), premiérovo sa predstaví zrenovovaná Tatra 11 (1924) a najstarším vozidlom bude Fiat z roku 1919.

Nebude chýbať ani kvalitný hudobný program v podaní ženského zoskupenia BonBon Trio v zložení Petra Sedláková (Humeňanská) (spev), Marcela Cmorejová (akordeón a saxofón) a Katarína Baarová (violončelo). Spoločne Vás vtiahnu svojou podmanivou hudbou do sveta parížskych kaviarní a šansónov plného emócií a silných melódií, ako aj svetových hitov v podobe nových aranžmánov.

Historické vozidlá bude možné obdivovať približne do 13:00 hod., kedy sprievod vozidiel vyrazí na svoju spanilú jazdu Podpoľaním späť na Zámok Vígľaš, kde je pripravený ďalší kultúrny program.

Mesto Banská Bystrica

Námestie SNP

Námestie SNP
Banská Bystrica, 97401 Slovenská republika
+ Google Map