Šiik – dizajn market

Nahrávam Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Šiik – dizajn market

6 júla / 13:00 22:00

V súčasnosti sa o móde v spojitosti s neudržateľnosťou hovorí pomerne veľa. Zatiaľ čo rýchla móda je prehliadanou hrozbou pre našu planétu, udržateľná móda je jej riešením. Priestor pre autorský dizajn, originálnu módu a umeleckú tvorbu ponúkne v prvú júlovú sobotu tohto roka podujatie ŠiiK. Prezentovať sa bude viac ako desať lokálnych dizajnérov, ktorých výrobky návštevníci nielen uvidia, ale si ich budú môcť aj kúpiť.

  • o 13:00 hod. ŠiiK 

Dizajnmarket s lokálnymi značkami a dizajnérmi: Blurr, Kii, Nezmok, Seven Stories London, MrDochange, Simply Grey, Miestni, Miniiimal, Rare Clothes, #decko_fannypack, Men´s art – barbershop, @vilmatetuje, atelier.iconic, niMi FACE, Zuzana Zliechovcová a Zdenka Podhradská. GastroVýklad, Why Not, Mäsiareň, Langone Pizza Art.

  • o 17:00 hod. Nové divadlo: Cisárove nové šaty

Baroková crazy komédia pre ľudí od 3 do 100 rokov na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena – Cisárove nové šaty a Dievčatko so zápalkami. Zábava a múdrosť zaručená. Pre deti od 3 rokov.

  • o 19:00 hod. Koncert Celest & Charles / ČR

Česká popová hudobná skupina, ktorá vznikla v roku 2019. Desiatka ľudí v dodávke hrá vlastnú funky, disko a R&B muziku.

  • o 20:45 hod. Malalata 

Hudobný projekt pôsobí na scéne už 15 rokov. Je synonymom pre jedinečnú fúziu balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexickej cumbie a karibského reggae. Dvojica slovenských dídžejov spája tieto rytmy do osobitých setov, ktoré dopĺňa o nespútanú a nákazlivo energickú performance.

  • sprievodný program

Od 18:00 do 20:00 hod. workshop kombinovaného šperku v Stredoslovenskej galérii (budova Pretória).

Mesto Banská Bystrica

Námestie Štefana Moysesa

Námestie Štefana Moysesa
Banská Bystrica, 974 01 Slovenská republika
+ Google Map