Nogaband

Nahrávam Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

Nogaband

23 novembra, 2023 / 19:00 22:00

Hudobný koncert vynikajúcich hudobníkov a hostí.

HOSTIA
FS ŠUMIAČAN zo Šumiaca  a ŽSSk HOJANA z Banskej Bystrice

PROGRAM
19.00 h
NOGABAND
hudobný koncert vynikajúcich muzikantov

SPEVÁCKY DOM
s Michalom Nogom a so Šumiačanom
výučba ľudových piesní zo Šumiaca v rámci koncertu

20.30 h
TANEČNÝ DOM
so Soňou a Andrejom Sýkorovcami
tance zo Zvolenskej Slatiny

Michal Noga a jeho skupina NOGABAND sú známi na Slovensku vďaka ich prvotriednej interpretácii tradičnej hudby zahranej s ľahkosťou a zároveň energicky. Michal je chýrny huslista, skladateľ a hudobný pedagóg, ktorý má aj etnomuzikologické skúsenosti.

Dokázal pozbierať materiál dokumentujúci bohaté hudobné tradície z rôznych regiónov Slovenska a od rôznych národností žijúcich na tomto území a mnohému sa priučil priamo od starých majstrov a dedinských muzík. Roky skúmania ľudovej hudby aj aktívneho muzicírovania vyústili do nahratia debutového albumu „Stopy“. Členmi jeho skupiny sú virtuózni hudobníci, ktorí ho sprevádzali v minulosti na mnohých folklórnych festivaloch a tanečných domoch: Jakub Líška (husle), Ján Tej (kontra), Marek Neumahr (cimbal) a Tomáš Čopik (kontrabas). Túto zostavu príležitostne dopĺňajú sóloví speváci a speváčky, prípadne spevácke zbory, ale aj ďalší hudobníci, ktorí hrajú na klarinet, saxofón či gajdy.

Album „Stopy“ je krásnym príkladom toho, ako sa dá konceptuálne uchopiť a prezentovať tradičná hudba prostredníctvom súčasných mladých hudobníkov, ktorí vzdávajú poctu svojim predchodcom – sólistom a ľudovým hudbám, udržiavajúcim tradície. Stopy bodovali aj v medzinárodných albumových rebríčkoch – na 15. mieste World Music Charts Europe (november 2020) a 22. mieste Transglobal World Music Chart (október 2020).

Predpredaj vstupeniek: Umelecká kaviareň U BOTHÁRA (Dolná 35, Banská Bystrica) a v sieti TICKETPORTAL.

10€

Robotnícky dom

Robotnícka 3
Banská Bystrica, 97401 Slovenská republika
+ Google Map