´89 Nežná revolúcia / Klubové povstanie

Nahrávam Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

´89 Nežná revolúcia / Klubové povstanie

17 novembra, 2023 / 18:00 21:00

Pri príležitosti 17. novembra – Dňa boja za slobodu a demokraciu mesto Banská Bystrica pripravilo výnimočný koncertný večer…

18:00 h Story a Milan Kňažko

Milan Kňažko nie je len líder Novembra ´89 a skvelý herec, ale aj výborný spevák s osobitým, tak trochu cohenovským výrazom. Už od roku 2019 spolupracuje so skladateľom a basgitaristom Marianom Zimom, ktorého hudobný projekt Story zožína so svojím aktuálnym albumom „Doteraz“ pozitívne ohlasy v Čechách i na Slovensku. V repertoári sú okrem pôvodných skladieb Story ako „Potlesk v stoji“ a „Takzvaná duša“ aj francúzske šansóny, či iné hudobné lahôdky. Všetko je preložené zaujímavým hovoreným slovom. Dvojicu doplnia ďalší vynikajúci inštrumentalisti – klavirista Pavel Morochovič (Morochovič/Griglák/Valihora trio) a trubkár Ondrej Juraši. Hudobná réžia Marian Zima.

20.00 h Collegium Musicum Tribute

Koncert banskobystrickej tribute kapely zameranej na rannú tvorbu slávneho hudobného zoskupenia okolo Mariána Vargu, a to v zložení: Martin Šavel – klavír, Fero Homola – gitara, Tomáš Hriň – basa, Jakub Turác – bicie.

Podujatie je realizované v rámci mestského festivalu hudobných klubov Klubové povstanie.

5€ – 10€

Robotnícky dom

Robotnícka 3
Banská Bystrica, 97401 Slovenská republika
+ Google Map